تبلیغات
انجمن زیست شناسی نمونه رفسنجان - بازگشت نئاندرتال ها
انجمن زیست شناسی نمونه رفسنجان
! love biology
به وبلاگ علمی زیست شناسی رفسنجان خوش آمدید
انجمن زیست شناسی رفسنجان
مرتبه
تاریخ : جمعه 11 اسفند 1391

بازگشت نئاندرتال ها در انتظار یک مادر اجاره ای !
دانشمند آمریکایی در جست‌و‌جوی زنی شجاع برای تولد نوزاد نئاندرتال!
یک دانشمند آمریکایی مدعی شده که می‌توان کودک نئاندرتال را با استفاده از دی‌ان‌ای قدیمی شبیه‌سازی کرد درصورتی که یک زن شجاع به عنوان رحم اجاره‌ای، این مسئولیت را قبول کند. به گزارش ایسنا، این فرآیند در بسیاری از کشورها قانونی نبوده و نیازمند استفاده از دی‌ان‌ای استخراج شده از فسیلها است.
جورج چرچ، استاد ژنتیک دانشکده پزشکی‌هاروارد مدعی شده که این فرآیند ممکن بوده و اینکه نئاندرتال‌ها در کنار خشن و بدوی بودن، درعین حال بسیار هوشمند بوده‌اند.
باورها بر این است که این گونه، یکی از اجداد انسان مدرن بوده و 33 هزار سال پیش منقرض شده است.
چرچ افزود که تغییر ژنوم انسان همچنین می‌تواند پاسخهایی را برای درمان بیماریهایی مانند سرطان و ایدز و کلید حیات تا 120 سالگی ارائه کند.
چرچ در گفتگو با مجله اشپیگل اظهار کرد: من در حال حاضر دی‌ان‌ای کافی از استخوانهای فسیلها را برای بازسازی دی‌ان‌ای گونه‌های انسانی عمدتاً منقرض شده جمع‌آوری کرده‌ام. اکنون به یک گونه انسان مؤنث شجاع برای ادامه کار نیاز دارم.
این استاد دانشگاه گفته که می‌تواند بخشهای ژنوم نئاندرتال را به سلولهای بنیادی انسان معرفی کرده و آنها را برای تولید یک جنین همتاسازی کرده و در بدن یک زن قرار دهد. چرچ به پروژه ژنوم انسانی که نقشه دی‌ان‌ای انسان را طراحی کرده، کمک می‌کند و در این حوزه بسیار شناخته‌شده است. نظریات وی بیشتر متخصصان ژنتیک را که باور دارند همتاسازی انسان غیرقابل قبول است، متعجب ساخته است.
چرچ اظهار کرد: ما می‌توانیم تمام گونه‌های پستاندار را همتاسازی کنیم، از این رو احتمال همتاسازی انسان نیز بسیار زیاد است. چرا نباید این کار را انجام دهیم؟
وی افزود: نئاندرتالها ممکن است از تفکر متفاوتی با ما برخوردار بوده باشند. ما می‌دانیم که آنها از اندازه جمجمه بزرگتری برخوردار بوده‌اند و حتی ممکن است هوشمند‌تر از ما بوده باشند. چرچ در ادامه گفت: حتی اگر با یک بیماری همه‌گیر یا پایان جهان روبرو شویم، شیوه تفکر نئاندرتالها می‌تواند بسیار مفید باشد. به گفته چرچ، این شیوه شامل تولید مصنوعی دی‌ان‌ای از ماده فسیل شده و معرفی آن به خطوط سلولهای بنیادی انسان است. وی امکان بازسازی گونه‌های قدیمی‌تر یا دایناسورها را غیرمحتمل خوانده چرا که محدودیت سنی دی‌ان‌ای قابل استفاده حدود 10 میلیون سال است.ارسال توسط محمد حسن شاهی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام موضوع (topic) را در وبلاگ ارائه شود ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
logo

biology115

آخرین اخبار زیستی دنیا