تبلیغات
انجمن زیست شناسی نمونه رفسنجان - دنیای کوچیک !
انجمن زیست شناسی نمونه رفسنجان
! love biology
به وبلاگ علمی زیست شناسی رفسنجان خوش آمدید
انجمن زیست شناسی رفسنجان
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 فروردین 1392مدّت‌ها پیش کشاورز فقیری برای پیدا کردن غذا یا شکاری به دل جنگل رفت. هنوز مسیر زیادی را طی نکرده بود که صدای فریاد کمکی به گوشش رسید.  او صدا را دنبال کرد تا به منبع آن رسید و دید که پسر بچّه‌ای در باتلاقی افتاده و آهسته و آرام به سمت پایین می‌رود. آن پسر بچّه به شدت وحشت زده بود و با چشمانش به کشاورز التماس می‌کرد تا جانش را نجات دهد. کشاورز با هزار بدبختی با به خطر انداختن جان خودش بالاخره موفّق شد پسرک را از مرگ حتمی و تدریجی نجات دهد و او را از باتلاق بیرون بکشد... فردای آن روز وقتی که کشاورز روی زمینش مشغول کار بود، کالسکه‌ی سلطنتیِ مجللی در کنار نرده‌های ورودی زمینِ کشاورز، ایستاد. دو سرباز از آن پیاده شدند و در را برای آقای قد بلندی که لباس‌های اشرافی بر تن داشت، بازکردند. زمانی که آن مرد با لباس‌های گران قیمتی که برتن داشت پایین آمد، خود را پدر پسری که کشاورز روز گذشته او را از مرگ نجات داده بود، معرّفی کرد. او به کشاورز گفت که می‌خواهد این محبّتش را جبران کند و حاضر است در عوضِ کار بزرگی که او انجام داده، هر چه بخواهد به او بدهد.
کشاورز با مناعت طبعی که داشت به مرد ثروتمند گفت که او این کار را برای رضای خدا و به خاطر انسانیّت انجام داده و هیچ چشم داشتی در مقابل آن ندارد. در همین موقع پسرِ کشاورز از ساختمانِ وسط زمین بیرون آمد. مرد ثروتمند که متوجّه شد کشاورز، پسری هم سن و سال پسر خودش دارد، به او گفت که می‌خواهد یک معامله با او بکند.
مرد ثروتمند گفت: حال که تو پسرم را نجات دادی، من هم پسر تو را مثل پسر خودم می‌دانم. پس اجازه بده هزینه تحصیل او را در بهترین مدارس و دانشگاه‌ها بپردازم.
کشاورز موافقت کرد و پسرش پس از چند سال از دانشگاه علوم پزشکی لندن فارغ التّحصیل شد و به خاطر کشف یکی از بزرگ ترین و مهم ترین داروهای نجات بخش جهان که پنیسیلین بود، به عنوان یک دانشمند مشهور شناخته شد.بله، آن پسر کسی نبود جز الکساندر فلیمینگ. چند سال گذشت. دست بر قضا پسر مرد ثروتمند به بیماری لاعلاجی مبتلا شد و این بار الکساندر، پسر کشاورز که امروز یک دانشمند برجسته بود با داروی جدیدش بار دیگر جان آن پسر را نجات داد


جالب است بدانید که آن مرد ثروتمند و نجیب زاده کسی نبود جز لُرد راندلف چرچیل و پسرش هم کسی نبود جز وینستون چرچیل

فلیمینگوینستون چرچیل
  الکساندر فلیمینگ                                                                   وینستون چرچیل


طبقه بندی: زندگی نامه دانشمندان، 
برچسب ها: پنی سیلین، پنی سیلیوم، چرچیل، الکساندر فلیمینگ، فلیمینگ، حکایت،
ارسال توسط محمد حسن شاهی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام موضوع (topic) را در وبلاگ ارائه شود ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
logo

biology115

آخرین اخبار زیستی دنیا